BORAMED ul. Bora-Komorowskiego 21, 03-982 Warszawa
tel. 22 250 15 77
(U ZBIEGU TRASY SIEKIERKOWSKIEJ I WAŁU MIEDZESZYŃSKIEGO)
ul. Beli Bartoka 8, 02-787 Warszawa
tel. 22 53 53 600
(przy metrze Ursynów od Al.KEN)
ZAMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Zakres usług specjalistycznych

Stomatologia

Boramed ul. Bora-Komorowskiego 21

Stomatologia zachowawcza skupia się na zachowaniu zęba w zębodole. Łączy więc całą ścieżkę terapeutyczną od profilaktyki, przez wypełnianie ubytków, do endodoncji.
Ostatecznością, której podejmuje się stomatolog jest usunięcie zęba, gdy jego rokowanie jest naprawdę złe i bierzemy pod uwagę względy ekonomiczne.

Powszechnie zalecany czas między wizytami kontrolnymi (po zakończeniu leczenia) to:

 • Dorośli – 6 m-cy
 • Dzieci – 3 m-ce

Problemy kliniczne i rozwiązania które oferują stomatolodzy z Boramed w Warszawie:

1) Próchnica zębów i ubytki niepróchnicowego pochodzenia

a) Profilaktyka

 • porady stomatologiczne – higieniczne, dietetyczne
 • lakowanie bruzd w zębach
 • profesjonalna aplikacja fluoru w lakierach i żelach (wysokie stężenia)
 • usuwanie kamienia (skaling)
 • piaskowanie
 • polerowanie zębów i wypełnień
 • odtwarzanie punktów stycznych i usuwanie nawisów wypełnień

b) Leczenie

 • odtwarzanie utraconych tkanek zęba przy pomocy wypełnień z nowoczesnych kompozytów hybrydowych Gradia i Filtek - wysoka wytrzymałości i bardzo dobry efekt estetyczny

2) Choroby miazgi zęba

a) Odwracalne

 • Pośrednie i bezpośrednie pokrycie miazgi zęba (gdy jest to możliwe zapobiegamy leczeniu kanałowego)

b) Nieodwracalne

 • Endodoncja (leczenie kanałowe, amputacja w młodych zębach)

3) Zniszczone korony zębów – brak możliwości odbudowy - wypadające wypełnienia

a) Estetyczna odbudowa na nowoczesnych wkładach z włókna szklanego osadzanych w kanale zęba. Tworzymy w ten sposób podbudowę do odbudowy korony zęba

4) Słaba estetyka > Stomatologia Estetyczna

5) Diagnostyka bólu w obrębie jamy ustnej i twarzy różnego pochodzenia

Stomatolog przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym kiedy to wskazane, także na życzenie pacjenta. Rodzaj środka znieczulającego dobierany jest do stanu zdrowia pacjentów.

Skuteczną, bezpieczną i natychmiastową diagnostykę uzupełniającą zapewnia cyfrowa aparatura do zdjęć wewnętrzustnych zębowych firmy Stern Weber MyRay X-pod. Sprzęt ten pozwala ograniczyć dawkę promieniowania prawie 10x

W działaniach nasi stomatolodzy wspierają się leczeniem specjalistycznym, aby usunąć czynniki sprzyjające próchnicy, innym infekcjom, chorobom stawów skroniowo-żuchwowych, np:

 • Skorygowanie stłoczeń – Ortodoncja
 • Utrudnione wyrzynanie zębów mądrości  – Chirurgia
 • Odbudowa braków zębowych – zapobieganie niekorzystnym przesunięciom zębów – Protetyka

Nasze specjalizacje:

Endodoncja

Stanowi dział stomatologii, który nakierowany jest na badanie i leczenie chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Najczęstszym rozwiązaniem, stosowanym w tym obszarze jest leczenie kanałowe, zalecane w wielu sytuacjach. Nasi stomatolodzy stosują także techniki, pozwalające uniknąć kolejnych powikłań.

Wybielanie zębów

Proponujemy zabieg wybielania zębów metodą nakładkową bądź z użyciem lampy Real White. Każda z nich pozwala osiągnąć efekt rozjaśnionego o kilka tonów odcienia. Nasi eksperci w dziedzinie stomatologii estetycznej potrafią umiejętnie dobrać właściwą tonację, aby komponowała się z karnacją i barwą warg.

Protetyka

Opiera się na działaniach skierowanych na odtworzenie pierwotnego uzębienia oraz przywrócenie właściwych warunków zgryzowych. Stomatolog-protetyk z naszej placówki w Warszawie pomaga przygotować protezy całkowite i częściowe z wykorzystaniem bardzo dobrych jakościowo materiałów. Oferujemy korony, mosty, wkłady i nakłady koronowe, wkłady konowo-korzeniowe.

Ortodoncja

Skupia się na działaniach profilaktycznych, celem wyeliminowania wad zgryzu i szczękowo-twarzowych. W naszej placówce przygotowujemy aparaty ruchome i stałe oraz nakładki, które poprawiają nie tylko wygląd uzębienia, ale wpływają na poprawę jego zdrowia. Pomagamy zwalczyć problem u dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych.

Chirurgia stomatologiczna

Specjaliści, stomatolodzy – chirurdzy z naszej placówki w Warszawie wykonują operacje w obrębie jamy ustnej w celu usunięcia poważnych uszkodzeń lub przy leczeniu trudnych chorób. Podejmują starania, aby zachować pełne uzębienie, dopiero w ostateczności stosują ekstrakcję. W zależności od schorzenia stosowana jest inna technika kuracji.

Implanty

Oferujemy zabieg wprowadzania implantów w obrębie jamy ustnej w miejscu braku uzębienia. Stosujemy produkty wysokiej jakości zbliżone kształtem i barwą do naturalnych warunków Pacjenta. Bazujemy na tradycyjnej technice, składającej się z części chirurgicznej i protetycznej. Wykonujemy pojedyncze wszczepy oraz zastępujemy większą ilość ubytków.

Profilaktyka

Udzielmy wskazówek w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne, pomagające utrzymać uzębienie w dobrej kondycji. Na Państwa życzenie stomatolog może wykonać w naszych gabinetach w Warszawie skaling, piaskowanie, fluoryzację. Należy przede wszystkim pamiętać o codziennej pielęgnacji dla zdrowego i pięknego uśmiechu.

 

Nasi partnerzy
 • Ogólnopolskie Centrum Medyczne