Boramed w Warszawie - profesjonalna placówka medyczna

Badanie USG jamy brzusznej Warszawa

W Centrum Boramed wykonasz kompleksowe USG jamy brzusznej. Badanie pozwala wyeliminować bądź wykryć wiele groźnych zmian i chorób w obrębie takich narządów, jak m.in. wątroba i drogi żółciowe, śledziona, trzustka, nerki czy nadnercza. Ultrasonograf daje lekarzowi obraz organów wewnętrznych, niezbędny do oceny ich wielkości, funkcjonowania i zachodzących zmian w strukturze.

 Specjalistyczne badanie USG w Warszawie - skontaktuj się z nami lub zamów wizytę on-line!

Badanie USG jamy brzusznej może zostać zlecone przez lekarza w celu wykrycia nawet najdrobniejszych zmian narządów wewnętrznych. Jest to jedno z częściej wykonywanych badań, głównie ze względu na jego precyzję i możliwości diagnostyczne. Badanie jest całkowicie bezbolesne, wymaga jednak wcześniejszego przygotowania.

USG JAMY BRZUSZNEJ - KIEDY NALEŻY JE WYKONAĆ?

USG jamy brzusznej może zostać zlecone przez lekarzy różnych specjalizacji. Jest ono stosowane jako metoda diagnostyczna przede wszystkim w przypadku bólów brzucha, które wiążą się z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego lub występowania przepukliny. Badanie to wykonywane jest również u pacjentów, którzy doznali różnego rodzaju urazów okolic brzucha lub cierpią z powodu gorączki nieznanego pochodzenia. Diagnostyka wielu chorób wymaga przeprowadzenia USG.

Przykładowe wskazania do wykonania USG jamy brzusznej:

  • bóle brzucha
  • wyczuwane zmiany w badaniu palpacyjnym
  • powiększenie obwodu brzucha
  • wymioty, biegunka, wahania wagi ciała
  • zażółcenie skóry
  • cukrzyca
  • nadciśnienie
  • wzdęcia, przewlekłe zaparcia
  • krwawienie z przewodu pokarmowego, układu moczowego lub dróg rodnych
  • choroby nowotworowe (w celu kontrolowania przerzutów)

W ramach badania USG jamy brzusznej można sprawdzić prawidłowość takich narządów jak pęcherz, żołądek, śledziona, wątroba oraz woreczek żółciowy.

USG JAMY BRZUSZNEJ - JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

Ważne jest, aby na badanie zgłosić się na czczo, czyli bez jedzenia bezpośrednio przed wizytą w gabinecie. Przyjmuje się, że pokarmy powinny zostać ograniczone od 6 - 8 godzin przed zgłoszeniem się na badanie. W dniu przeprowadzania USG jamy brzusznej nie powinno się także palić papierosów czy żuć gumy. Zaleca się, aby 2 dni przed badaniem wprowadzić dietę, która pomoże uzyskać jak najlepszy obraz diagnozowanych narządów. Należy unikać pokarmów wzdymających, np. grochu, cebuli, fasoli oraz napojów gazowanych.

USG JAMY BRZUSZNEJ - JAK PRZEBIEGA BADANIE?

Badanie powinno zostać wykonane w specjalnie dedykowanym do tego gabinecie. Pacjent standardowo układa się na plecach z rękami ułożonymi na klatce piersiowej. Należy maksymalnie odsłonić badany obszar. W trakcie przeprowadzania badania przeprowadzający może poprosić pacjenta o wstrzymania powietrza na dłuższą chwilę. Jest to jednak jedyna niedogodność. USG jamy brzucha jest badaniem całkowicie bezbolesnym. Warto przeprowadzić je w sprawdzonym gabinecie. Dobrym wyborem będzie Boramed, którego gabinety znajdziemy w Warszawie na Pradze Południe oraz na Ursynowie.

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online
Centrum Medyczne Boramed KEN
ul. Beli Bartoka 8 lok. U/A
Rejestracja tel. +48 22 53 53 600Rejestracja online